Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré - (na stronę główną)
Klasyka na Zaspie!

Klasyka na Zaspie!
w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza na Gdańskiej Zaspie

2012/2015, niedziele, godz. 18.45


Organizatorzy:
  • Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré
  • Parafia p.w. św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku-Zaspie

Program 2015:
  • 24.V KONCERT MARYJNY
    Ewelina Wojciechowska - sopran /Gdańsk/
    Gedymin Grubba - organy /Gdańsk/


Program 2014:
  • 27.III (czwartek) KONCERT PASYJNY
    Kamil Pękala - recytacje /Gdańsk/
    Paweł Gruba - trąbka /Żukowo/
    Gedymin Grubba - organy /Gdańsk/

  • 12.VII (sobota)
    koncert towarzyszący w ramach XVI edycji
    Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie


    Taras Riznyak - baryton /Ukraina/
    Gedymin Grubba - organy /Gdańsk/


Program 2013:
  • 13.I  KONCERT KOLĘD
    Anita Rywalska-Sosnowska - sopran /Sopot/
    Kamil Pękala - baryton /Gdańsk/
    Gedymin Grubba - fortepian /Gdańsk/

  • 12.V
    Chór Politechniki Gdańskiej pod dyr. Mariusza Mroza
    Gedymin Grubba - organy /Gdańsk/

  • 9.VI
    Lars Blumenstein - organy /Niemcy/
    Adam Matysek - gitara /Gdańsk/

  • 19.VII (piątek)
    koncert towarzyszący w ramach XV jubileuszowej edycji
    Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie


    Colin Andrews - organy /USA/
    Katarzyna Miernik - harfa /Belgia/

  • 12.VIII (poniedziałek)
    koncert towarzyszący w ramach XV jubileuszowej edycji
    Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie


    Paul Rosoman - organy /Nowa Zelandia/
    (gościnnie w programie na 4 ręce: Gedymin Grubba - organy /Gdańsk/)
    Chór Męski Bel Canto z Pszczółek pod dyr. Michała Olejnika

  • 8.IX
    Maciej Ingielewicz - organy /Gdańsk/
    Duo del Gesu /Francja/Niemcy/

  • 13.X
    Błażej Musiałczyk i jego uczniowie
    klasy organów PSM II st. im. F. Chopina w Gdańsku


Program 2012:
  • 12.VII (czwartek)
    Gedymin Grubba - organy /Gdańsk/
    Ian Maksin - wiolonczela /USA/

  • 12.VIII
    Robert Szczygielski - organy /Czarna Woda/
    Daria Wrycza - skrzypce /Starogard Gdański/
    Marek Szwoch - prowadzenie koncertu /Czarna Woda/

  • 9.IX
    Krzysztof Czerwiński - organy /Poznań/Australia/

  • 14.X  KONCERT MARYJNY
    Jakub Garbacz - organy /Łódź/
    Joanna Woszczyk-Garbacz - flet /Łódź/

  • 11.XI  KONCERT PATRIOTYCZNY
    Błażej Musiałczyk - organy /Gdańsk/
    Janusz Szadowiak - trąbka /Gdańsk/


Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY !